تبلیغات

گیاه نماتانتوس

۰
تکثیر گل نماتانتوس دوستان خانواده بنفشه آفریقایی خیلی تنوع دارن و ویژگیشون اینه که همشون گلدارن و گل های زیبایی میدن، نگهداریشون در حد یه چراغ مطالعه آسون و راحته، برای همین اینقدر معروف و محبوب شده. گل نماتانتوس به گل کریسمس معروفه خاص، منطقه ی برزیل هستش، ۳۰ تا گونه هم داره!


نیازهای گل نماتانتوس:
نور لازم:
خوب دوستان عزیز این گل به خاطر اینکه کمی گوشتی هست برگ هاش، و به رنگ تیره گرایش داره، به نور بیشتری نسبت به بقیه اعضای خانواده ی بنفشه نیاز داره، در کل کنار پنجره جنوبی بهترین نور رو برای این گل فراهم میکن، گل هایی مثه کوهلریا هم همین شرایط رو داره..دوستان گلدهی این گیاه خیلی مهمه که مستقیما به نور مربوط میشه، در بخش آخر توضیح میدم.

آبیاری برای تکثیر گل نماتانتوس :
کلا هرگیاهی که دیدید برگ هاش براق هستش و چرمی ماننده به خاطر داشتن پوشش کوتیکولی یا به زبون لری چرمی خودمون، به کم آبی مقاومه. هروقت دیدید خاکش خشک شده میتونید آبش بدید طوری که از زیرش بریزه بیرون.

دمای مطلوب برای تکثیر گل نماتانتوس :
این گیاه علاقه ای شدید به هوای خنک دارد، از این رو گلدهی گیاه فقط در هوای خنک و پاییز انجام می شود. از این رو گیاه را در هوایی یکسان و گرم قرار ندهید. بهترین جا برای قرار دادن گیاه داخل راهرو، تراس و یا پشت پنجره بوده که گردش روز و شب و خنکای هوا را حس کند. توجه داشته باشید در فصول سرد و یخبندان گیاه به هیچ عنوان در فضای باز قرار نگیرد، زیرا احتمال یخ زدگی و از بین رفتن آن را در بر خواهد داشت.

رطوبت مورد نیاز برای تکثیر گل نماتانتوس :
این سوسول بازیا به این گل نیومده، ولی من همیشه گفتم رطوبت واسه گل، مثه کنجد روی بربری هستش. اگه بهش رطوبت معمولی اتاق بدید، خیلی توی رشدش اثر داره و برگاش درشت میشن.

خاک مناسب برای تکثیر گل نماتانتوس :
بهترین خاک برای این گیاه همان خاک کاکتوس می باشد، زیرا جذب بالایی از رطوبت نداشته و دارای زهکشی مناسبی نیز می باشد. از خاک بنفشه آفریقایی با درصد پرلیت درشت بیشتری نیز می توانید بهره بگیرید. این گیاه در فصل تیر و مرداد در خواب فرو رفته و نیاز کمتری به کود دهی دارد، از این رو از اواخر تابستان، یک هفته در میان شروع به دادن کودهای کامل گلدهی با فسفر بنفشه آفریقایی کنید، زمانی که گل ها درآمد کود دهی را به ماهی یکبار کاهش دهید.

+ نوشته شده توسط Taxtehran در ، بدون بازدید ، بدون دیدگاه
هیچ نظری برای این نوشته وجود ندارد، شما اولین نظر را بنویسید ...
 captcha 
 
نوشته‌های اخیر